Genel Müdür'ün Mesajı

Nurol İnşaat olarak yarım asrı ziyadesiyle geride bırakmış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. Ulusal ve uluslararası arenada kayda geçen engin tecrübemizle gerek dinamik, değişime açık ve tekamül etmiş kurumsal yapımız, gerek üst seviyede iş ahlakına sahip erdemli duruşumuz, gerekse de teknik birikimimiz ile bugünden geleceğe emin adımlarla yürümeye devam etmekteyiz.

Hem Türk Müteahhitlik Sektörü, hem de bu sektörün uluslararası karşılığının tüm dünyada son yıllarda yaşamış olduğu sıkıntı hepimizce malumdur. Ne var ki yine de Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak dünya ortalamasının çok üzerindeki yatırımlara hız kesmeden devam etmekteyiz. Bu Türk Müteahhitlik Sektörü’nün ve bu sektörün rekabetçi tarafının hasar almaması için önemlidir. Diğer taraftan, yaklaşık 10 yıldır dünya genelinde ve özellikle de ABD ve Avrupa gibi önde gelen piyasalarda yaşanan durgunluktan Türk Müteahhitlik Sektörü’nün etkilenmemiş olduğunu düşünmek mümkün değildir.

Dolayısıyla, gerek yurt içinde zaman zaman yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve buna bağlı özellikle kur değişkenliği ile ekonomik önlemler amacıyla ani sayılabilecek yasal düzenlemeler, gerek yurt dışında süregelen küresel kriz ve buna mükabil son dönemde özellikle petrol fiyatlarındaki düşük seyrin devamı, demir-çelik piyasalarının artış yönünde rekor üzerine rekor kırması sektörü olumsuz yönde etkileyen önemli faktörlerdir. Bu durum maalesef uzun süreli planlama yapmak konusunda sektörü çaresiz bırakmakla birlikte, deyim yerindeyse sektörün bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir.

ABD'li Mc Graw Hill'e bağlı “Engineering News Record” tarafından yayımlanan Dünyanın En Büyük Uluslararası Müteahhitleri listesinde de yer alan şirketimizin referans projeleri bağlamındaki çalışma alanı altyapı projeleri, karayolları, otoyollar, demiryolu ve metro sistemleri, tüneller, gaz/petrol boru hatları ve ilgili tesisler, sulama/ drenaj sistemleri, barajlar ve hidroelektrik santraller, su temini ve pis su sistemleri, kentsel/endüstriyel arıtma tesisleri ve katı atık tesisleri, anahtar teslimi üretim tesisleri ile sanayi kompleksi projelerini, sanayi siteleri, iş ve ticaret merkezi projelerini, lüks/toplu konut ve sosyal merkez projeleri ile otel, tatil köyü ve turistik tesis projelerini içermektedir.

2018 yılı itibariyle, inşaat ve ticaretten makine ve savunma sanayine, bankacılık ve finanstan, otelcilik ve turizme, madencilik ve enerji üretiminden, havacılık ve sigorta aracılık hizmetlerine kadar farklı alanlara yayılmış 40'a yakın bağlı ortaklık, iştirak ve proje ortaklığı içeren NUROL Holding Topluluğu'nun amiral gemisi NUROL İnşaat'ın faaliyet ve takip sahası Cezayir ve Fas’dan, BAE, Suudi Arabistan, Libya, Sahra altı Afrika, Hindistan, Katar, Gürcistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Rusya, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Irak ve Afganistan'a kadar geniş bir coğrafyaya yayılmış olan onlarca ülkeyi kapsamaktadır. Ortadoğu, Sahra Altı Afrika, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın diğer ülkelerindeki pazar arayışları ise tüm hızıyla devam etmektedir.

Her geçen yıl bir öncekine göre kurumsal yapımızı geliştirmek, ciro ve karlılıklarımızı artırmak, etik değerlere daha fazla sahip çıkmak ve bunu tüm çalışanlarımızla içselleştirmek, dönemsel yükselişler yerine sürekli lokomotif şirketlerden olmak, mevcut pazarlardaki payımızı arttırırken yeni pazarlar keşfetmek, alışılagelmiş sözleşme modellerinin yerine daha yenilikçi ve yaratıcı modellerle projeler gerçekleştirmek, Nurol farkını ortaya koyarak rakiplerimizin çok daha az rekabet edebileceği mühendislik, deneyim ve finansal güç açısından yüksek zorluk derecesine sahip projeler geliştirmek reel hedefl arasındadır.

Başarılı geçmişimiz ile yakaladığımız yükselen grafiğimize paralel olan çalışmalar, halihazırda devam eden yurt içi ve yurt dışı projelerle tüm hızıyla sürmektedir. Nurol İnşaat olarak sektöre katma değer katarak büyümeye devam etme yönündeki gayretlerimiz devam edecektir.

ÜST